Rotasız Seyyah – Yol Hikayeleri Mehmet Genç

Rotasız gezgin alan adını alırken Mehmet Genç’ten haberim yoktu.  Ne rotasız seyyah adında sitesinden ne de sosyal platformda ki hesaplarından… Rotasız gezgin alan adını aldıktan sonra diğer gezip blog tutan siteleri araştırırken denk geldim sitesine… Tabii merak ederek okumaya başladım. Bir kitap yazdığını ve yeni çıktığını okuduğumda aslında sevinmedim değil. Alacağım kitaplar arasına Rotasız Seyyah – Yol Hikayeleri olarak not edip farklı sitelere yol almaya başladım.

Geçenler de kitap listemin kabardığını görünce en çok okumak istediğim bir kaç kitap için yeniden liste yaptım. Liste yaparken Mehmet Genç’in seyahat anılarını yazdığı Rotasız Seyyah kitabı gözüme ilişti. Listeme ekleyip siparişimi verdim. Aslında biraz ön yargılı yaklaşmıştım. Fakat en azından beğenmesem bile gezilerine ufakta bir desteğim olur diye düşündüm.

Rotasız Seyyah – Yol Hikayeleri Mehmet Genç

Rotasiz Seyyah - Yol Hikayeleri Mehmet Genç

Mehmet’in kitabında da (Mehmet diyorum çünkü kitabı okumaya başlayınca yanımda sanki bir arkadaşım anlatıyor ben dinliyormuşum gibi hissettim ) söylediği gibi ön yargı denilen canavarı öldürmemiz gerekiyor.  Okumaya başladığım itibaren anlatımı ve samimi dili ile beni kitabın içine çekti diyebilirim. Hatta kare kod uygulaması ile hikayeyi ile ilgili video veya resim varsa internetten bunları görüp izleyebiliyorsunuz. Hikayeyi, hikayedeki insanları görüyorsunuz. Kafanızda canlandırdığınız hikayedeki kişileri görerek izleyerek yeri koyunca daha sıcak ve daha samimi bir ortak yakalıyorsunuz. Bir de kitabın en çok hoşuma giden şeylerden biride kalın cilt ile gelmesi. Oldum olası kalın ciltli kitapları severim. Hem daha uzun ömürlü olup daha az yıpranıyor. Kitaplarım benim için çok değerlidir.

Kitap Mehmet’in nasıl seyyah olmaya kadar verdiğiyle başlıyor. Daha sonra başından geçen ilginç olayları hikayeler şeklinde anlatıyor. Başından geçen bazen komik bazen hüzünlü bir çok hikaye mevcut kitapta. Bazen ben bunları yapamam dediğim bile oluyor. Hatta bazen düşünüyorum ne cesaretliymiş diye…Bazende gülüyorum hikayeleri okurken… Deli diyecekler yakında bana..

Kesinlikle her kütüphane de bulunması gereken kitaplardan birisi olduğuna inanıyorum.  Her kitap satışında Mehmet’in gezilerine katkıda bulunacağınızı da unutmayınız. Ayrıca kitap içinde muazzam hayat hikayeleri de mevcut.

Teşekkürler Mehmet… İçtenliğin ve sıcaklığın için..

Mehmet Genç’e ulaşmak için : www.rotasizseyyah.com web adresini ziyaret edebilirsiniz.

1 Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.