Rome 2 Rio – Yeni Nesil Rota Çizici

Çok fazla seyahat etmeyi sevenler kesin olarak bu siteye bir kere uğraşmıştır. Rome 2 rio, giriş ve çıkış destinasyonlarınızı yazdığınızda size her türlü ulaşım alternatiflerini sunabiliyor. Uçak,otobüs,uçak ,tren hatta feribot seferlerini bile araştırabiliyor. www.rome2rio.com adresinden ulaşabileceğiniz kolay arayüzü ile dikkat çekiyor. Android ve IOS uygulamalarıda mevcut. Genel de seyahat planı yaparken bu siteye göz atıyorum. Çünkü uçak dışında ki ulaşım araçlarını kullanmayı seviyorum. Hoş daha kullanamadım ama amacım kullanmak 🙂 Aslında Bulgaristan’a tren ile gitmek planları yapıyordukç Fakat eksisozluk de Bosfor Ekspresi entryi okuduktan sonra bu hayalimden vazgeçtim. İlgili entrye buradan ulaşabilirsiniz.

Aslında böyle siteleri metro ağı yada tren ağı gelişmiş ülkelerde kullanmak daha çok hoşuma gidiyor. Özellikle bir kentten diğer kente uçak yerine otobüs ve trenle seyahat etmek hem daha zevkli hemde daha ucuza mal oluyor. Sonuç olarak bir yerlere gittiğimiz zaman en ucuza nasıl gideriz diye düşünüp hesap yapıyoruz. 6 aylık gezi planlarımız içinde İtalya’da olduğundan dolayı rome2rio ile çok fazla haşır neşir oldum. Çünkü İtalya’da hızlı tren ağı çok gelişmiş, fakat pahallı bir çözüm. Aslında ülkemizde Euro’nun pahallı olmasından dolayı bize pahallı geliyor. Fakat her zaman ki gibi önceden bilet almak bir nebze daha ucuz oluyor. Takipte olmakta fayda var.

 

 Rome 2 Rio Giriş Ekranı

rome 2 rio
rome2rio’nun giriş sayfası

Gelişmiş tren ve metro ağı diyince en önce aklıma Tokyo metro ağı geliyor. (Sanırım Japonya gezi hayalim yüzünden 🙂 ) Metro’dan başka bir ulaşım aracı kullanmaya gerek kalmıyor. rome2rio ya  Tokyo Osaka arası trenle seyahat edeceğimi girdiğimde bana aşağıda ki gibi bir yol haritası çıkardı. Ortalama olarak da 100 – 130 € arasında bir ücret ödeceğimi gösterdi. Ayrıca ulaşım fiyatlarını hangi  para birimi ile isterseniz ayalaryabiliyorunuz. Türk Lirası bile var. Destinasyonları değiştirerek sizde kendi rotanızı kolaylıkla belirleyebilirsiniz. Tabii alternatif ulaşım araçlarını kullanmak tamamen size kalmış.

Rio 2 Rome Tokyo Osaka Arası Örnek Tren Rotası
Tokyo Osaka Arası Örnek Tren Rotası

Aşağıda sitenin ios ve android tabanlı uygulamalarını bulabilirsiniz. Akıllı telefonunuza hangisi uygun ise tıklayıp indirebilirsiniz. Programlar ücretsizdir.

google-play-store                    download_on_the_app_store_badge-svg

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.