Dinamo Kiev – Beşiktaş Maçını Seyretmeye Gidiyoruz

Merhaba

Bilindiği gibi Beşiktaş bu sene UEFA Şampiyonlar Ligi’ nde mücadele ediyor. Acayip bir grupta yer alıyoruz. Yarınki Benfica maçın sonucuna göre ufak bir Kiev  turu yapmayı düşünüyorum. Bir arkadaşım da benimle aynı fikirde 🙂 Aslında gözük korkmuyor değil. Şu sıralar muhtemelen Kiev ‘de hava baya soğuk olduğunu düşünüyorum. Şu an baktığım da bile -1 gözüküyor gündüz vakti 🙂 Tabii Ukrayna da vize muafiyeti olduğunda dolayı biraz daha cazip geliyor. Oldum olası şu vize alma olayı benim korkulu rüyam olmuştur. Şimdi Dinamo Kiev Beşiktaş maçını seyretmek için Ukrayna – Kiev’e gidiyoruz. Planımız şu şekilde yapmayı düşünüyoruz :

Gezi Plani : Dinamo Kiev Beşiktas Maçını Seyretmeye Gidiyoruz !

 

Kiev maçı 6 Aralık 2016 Salı gününe denk geliyor. Bir önceki yazımda uçak biletlerinin en ucuz olduğu gün Salı olarak belirtmiştim.  İlgili yazımı buradan okuyabilirsiniz.  Uçağıma Ankara’dan binmeyi düşünüyorum. ING Bank’ın Ekim ayında yaptığı kampanyadan kazandığım ücretsiz uçak biletini bu seyahatimde kullanmayı planlıyorum.

06.12.2016 saat 10.00’da Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan uçuyor. İlk bu planı yaptığımda uçuş fiyatları 170 TL seviyesindeyken şu an en ucuz bilet 548 TL olmuş gözüküyor. Normal şartlarda bu fiyata bilet almam fakat elimde ücretsiz kullanacağım bir kodu olduğundan çok fazla üstünde durmuyorum. Geri dönüş için Turna.com da biriktirdiğim puanlarımı kullanacağım. Dönüş için 08.12.2016 09.00 uçuşunu kullanmayı düşünüyorum. Bu arada Pegasus Kiev Borispol (KBP) Havaalanı’nı değil Kiev Zhulhany Havaalanı (IEV) Havaalanı’nı kullanıyor. Haritadan gördüğüm kadarıyla şehir merkezine biraz daha yakın bir havaalanı. Dönüş bileti şu anki fiyatı 275 TL civarında gözüküyor. Tabii ben bu fiyatlara baktığımda dolar kuru 3 TL idi. Son zamanki dolar kurdaki artışlar uçak biletlerine de yansıyınca biraz daha fazla cebimden para çıkacak gibi görünüyor. En azından uçak biletlerimi hiç bir ücret ödemeden alacağımdan dolayı biraz daha ucuz bir seyahat olacak benim için. Tabii Bartın’da yaşadığımdan dolayı Bartın – Ankara arası yolculuğumda Kamil Koç firmasını kullanacağım. 01:00 otobüsü yaklaşık olarak 05:00 civarında Ankara terminaline iniyor. Ankara AŞTI Esenboğa arasındaki otobüsler ile havaalanına ulaşmayı düşünüyorum. Sabah 7 civarında havaalanı olurum. Havaalanına ulaştığımda Vodafone Red tarifesinde olduğumdan dolayı  ücretsiz olarak Esenboğa Dış Hatlar Terminalinde bulunan Comfort Lounge da uçak saatimi beklerim.

Konaklama:

Şu anlık ulaşım planımı bu şekilde düşünmekteyim. Konaklama için çok fazla araştırma yapmadım fakat konaklama için çok fazla bütçe ayırmayı düşünmüyorum açıkcası. Belgrad gezimde 4 yıldızlı bir otelde konaklamıştım. Fakat sadece uyumak ve duş almak için kullandığımdan dolayı otele çok fazla ücret ödemek istemiyorum. Zaten topu topu 2 gece konaklayacağım.  Booking.com a şöyle bir göz gezdirdiğimde iki kişi iki gün ortalama 400 TL’na gayet güzel otel bulunabiliyor. Benim için en önemli kriter Dinamo Kiev Beşiktaş maçının oynayacağı NSK Olimpiysky stadına yakın olması gerekiyor.   Haritadan baktığım kadarıyla stadın etrafında ve yakınında bir çok otel ve hostel mevcut.

 

Esas Konu : Dinamo Kiev – Beşiktaş Maçı:

gezi plani : dinamo kiev beşiktas maçını seyretmeye gidiyoruz

İnternet araştırmamda bir bilet sitesi 700 TL gibi bir rakam belirtmiş maç için. Kendi kendime “Dalgamı geçiyor bunlar” dedim.  Misafir takıma zaten az yer ayrılmış. Bu durumda ben ve arkadaşım muhtemelen Dinamo Kiev için ayrılmış tribinlerden  izleyeceğiz. Ne kadar sağlıklı oda düşündürücü tabii Rusların içinde maç seyretmek 😀 Maç biletleri satışa çıkmış durumda…Bilet fiyatları 150-1500 grivna arasında değişiyor. 1 grivna 130 kuruş civarında. En ucuz bilet 20 TL en pahallı bilet ise 200 TL civarında. Biletler hem stadyumdaki gişelerden hemde online olarak alınabiliyor. Almak isteyen olursa buradan online olarak alabilir.

Bu plana dahil olmak isteyen Kara Kartallılar var ise e-posta yada Sosyal medya hesaplarımızdan bize ulaşılırsa toplu halde gidebiliriz. Böyle hem daha çok kişi ile Beşiktaş’ımıza daha fazla destek veririz.

Şimdi Beşiktaş – Benfica maçının sonucunu öğrenmeye kalıyor iş. Karakartalım şimdiden başarılar…besiktas

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.